Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Kostenloser Versand in DE ab 75,- EUR
Exklusive Designs
Nachhaltige Produkte
Menu

Filter products

4 Products
Gerille Stabkerzen Blush 4er SetGrooved stick candles in a set of 4 | Blush

Average rating of 0 out of 5 stars

Grooved stick candles in a set of 4 | Blush

Bring cozy light into your home with the rustik lys stick candles in a set of 4! The grooved candles are made of kerosene, burn for up to 9 hours and are completely colored. The elegant blush color goes perfectly with any decoration - whether you want to use it for a festive dinner, a relaxed evening or simply as a beautiful accessory in everyday life.With a length of 24 cm and a diameter of 21 mm, they fit into most candle holders. If not, simply hold the end under hot water for a short time - and they'll fit perfectly! Product details:Material: 100% kerosene waxColor: BlushBurning time: approx. 9 hours per candleDimensions: 24 cm long, diameter 21 mmSet: 4 candlesPerfect for an atmospheric ambience - with the rustik lys stick candles you can make any room cozier!

Content: 4 piece (€1.73 / 1 piece)

Regular price: €6.90
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Set
24-teiliges GRACE Bestecksets von Herdmar in silber matt.Herdmar cutlery set GRACE, silver matt, 24 pcs.

Average rating of 0 out of 5 stars

Herdmar cutlery set GRACE, silver matt, 24 pcs.

Wonderful cutlery GRACE from Herdmar is not just a set of cutlery, but a true embodiment of grace, elegance and sophistication. The name "GRACE" comes from the Latin noun "gratia", which characterized the mythological goddesses blessed with the gift of pleasing. This cutlery set rightly bears this name, as it is full of delicacy and feminine beauty. The GRACE collection impresses with its unique design that creates a harmonious link between the Stick and Vinci models.The result is pieces of remarkable modern taste, perfect for both everyday use and special occasions. They will undoubtedly stand out with their casual chic style.Made of high quality 18/10 stainless steel with a solid three millimeter thick base, GRACE cutlery not only impresses with its aesthetic appeal, but also with its quality, ergonomics and excellent balance - typical features of the entire Herdmar cutlery range.Whether for a cozy dinner at home or a festive celebration, GRACE cutlery will transform any table into a stylish table. It is a true pleasure to dine with and is sure to draw admiring glances.Can you resist the magic of the GRACE cutlery set from Herdmar?The cutlery set consists of6 x dinner knives6 x dinner fork6 x soup spoons6 x coffee spoons

Content: 24 piece (€5.75 / 1 piece)

Regular price: €138.00
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Besteckteil
Elegantes Champagnerglas aus der Jazz-Serie von Bormioli Luigi. Fassungsvermögen: 300 ml, Höhe: 14,2 cm, Durchmesser: 10,5 cm, perfekt für Cocktails und Sekt.Moodbild, das ein Bormioli Luigi Jazz Wasserglas, Weißweinglas und eine Sektschale zeigt. Jedes Glas ist mit seinem jeweiligen Getränk gefüllt und auf einem stilvollen Tisch arrangiert.

Average rating of 0 out of 5 stars

Luigi Bormioli Champagnerschale JAZZ, 4er-Set

Luigi Bormioli Jazz Champagnerschale, 4er-Set Die Champagnerschale aus der Jazz-Kollektion verleiht jedem festlichen Anlass eine besondere Eleganz. Sein schlankes, modernes Design und die hochwertige Glasqualität lassen Champagner und Schaumweine besonders brillant wirken. Dank des formschönen Kelchs und der lasergeschnittenen, verstärkten Felge entfaltet sich das Aroma ideal. Erleben Sie prickelnden Genuss auf höchstem Niveau – mit der Jazz Champagnerschale. Die Gläser sind spülmaschinenfest.Das Set besteht aus 4 Champagnerschalen.Material:Hochwertiges Glas Produkteigenschaften: Durchmesser: ø 10,5 cmHöhe: 14,2 cmFüllvolumen: 300 ml Gewicht: 200 g

Content: 4 piece (€11.43 / 1 piece)

Regular price: €45.70
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Set
Luigi Bormioli Jazz On The Rocks/Double Old Fashion Glas, 333 mlLuigi Bormioli Wasserglas JAZZ, 4er-Set

Average rating of 0 out of 5 stars

Luigi Bormioli Wasserglas JAZZ, 4er-Set

Luigi Bormioli Jazz Wasserglas, 4er-Set Das Wasserglas aus der Jazz-Serie besticht durch seine lasergeschnittene, verstärkte Felge und vereint Eleganz mit Funktionalität in einem stilvollen Design. Aus hochwertigem, ultraklarem Glas gefertigt, betont dieses Glas die schlichte Schönheit von Wasser und Softdrinks und eignet sich mit seinem Fassungsvermögen von 350 ml und einer Höhe von 9,2 cm ideal auch für Whisky oder Cocktails. Dank der robusten Verarbeitung und des modernen Schliffs ist es langlebig und spülmaschinenfest – perfekt für den täglichen Einsatz oder für besondere Anlässe. Das Set besteht aus 4 Wassergläsern.Material:Hochwertiges Glas Produkteigenschaften: Durchmesser: ø 7,8 cmHöhe: 9,2 cmFüllvolumen: 330 ml Gewicht: 200 g

Content: 4 piece (€7.28 / 1 piece)

Regular price: €29.10
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Set