Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Kostenloser Versand in DE ab 75,- EUR
Exklusive Designs
Nachhaltige Produkte
Menu

Filter products

14 Products
Rotweinglas Georgia mietenBohemia Cristal Rotweinglas GEORGIA, 6er-Set - transparent

Average rating of 0 out of 5 stars

Bohemia Cristal Rotweinglas GEORGIA, 6er-Set - transparent

Bohemia Cristal GEORGIA Rotweinglas, 6er-Set Das Rotweinglas aus der GEORGIA-Serie kombiniert rustikales Design mit klassischer Eleganz. Die harmonische Form mit kurzem Stiel und transparentem Glas bringt ländliches Flair auf den Tisch – perfekt für gemütliche Abende. Mit einem großzügigen Füllvolumen von 350 ml und einer Höhe von 16 cm bietet es Raum für die volle Entfaltung von Aroma und Bouquet – ideal für kräftige Rotweine. Das Set enthält 6 spülmaschinenfeste Gläser. Material: Hochwertiges Glas Produkteigenschaften: Höhe: 16 cm Füllvolumen: 350 ml Gewicht: 200 g

Content: 6 piece (€5.83 / 1 piece)

Regular price: €34.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Set
Wasserglas Georgia mietenBohemia Cristal Wasserglas GEORGIA, 6er-Set - transparant

Average rating of 0 out of 5 stars

Bohemia Cristal Wasserglas GEORGIA, 6er-Set - transparant

Georgia Wasserglas Transparent, 6er-Set  Das Wasserglas aus der Georgia-Serie vereint rustikalen Charme mit praktischer Alltagstauglichkeit. Mit seiner harmonischen, kurzstieligen Form im beliebten Landhausstil bringt es ländliches Flair und Gemütlichkeit auf jeden Tisch. Das hochwertige, klare Glas sorgt für eine zeitlose Optik und betont die Natürlichkeit von Wasser, Säften oder auch leichteren Cocktails. Mit einem Fassungsvermögen von 260 ml und einer angenehmen Höhe von 9,2 cm liegt es gut in der Hand – perfekt für den täglichen Gebrauch oder ein stilvolles Dinner mit Freunden. Die robuste Verarbeitung macht das Glas spülmaschinenfest und langlebig.  Das Set besteht aus 6 Gläsern in transparenter Ausführung. Material: Hochwertiges Glas  Produkteigenschaften: Durchmesser: ø 7,8 cm Höhe: 9,2 cm Füllvolumen: 260 ml Gewicht: ca. 200 g ✨ Tipp: Auch in Altrosa, Grün und Taupe erhältlich – für einen Farbtupfer auf dem Tisch!

Content: 6 piece (€4.95 / 1 piece)

Regular price: €29.70
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Set
Weißweinglas Georgia mietenBohemia Cristal Weißweinglas GEORGIA, 6er-Set - transparent

Average rating of 0 out of 5 stars

Bohemia Cristal Weißweinglas GEORGIA, 6er-Set - transparent

Bohemia Cristal GEORGIA Weißweinglas, 6er-Set Das Weißweinglas der GEORGIA-Serie überzeugt mit einer filigranen Form und rustikalem Charakter. Die schlanke, kurzstielige Silhouette im Landhausstil verleiht jedem gedeckten Tisch eine charmante Note. Mit einem Fassungsvermögen von 240 ml und einer Höhe von 15 cm eignet sich das Glas ideal für frische Weißweine oder leichte Rosés. Auch im Alltag ein Genuss: langlebig, hochwertig und spülmaschinengeeignet. Material: Hochwertiges Glas Produkteigenschaften: Höhe: 15,4 cm Füllvolumen: 240 ml Gewicht: 200 g

Content: 6 piece (€4.99 / 1 piece)

Regular price: €29.95
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Set
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Variants from €18.00
Regular price: €23.30
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Regular price: €18.00
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Variants from €18.00
Regular price: €35.10
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Variants from €18.00
Regular price: €25.50
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Variants from €18.00
Regular price: €35.10
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Variants from €18.00
Regular price: €23.30
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Variants from €18.00
Regular price: €25.50
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptusJars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

Average rating of 0 out of 5 stars

Jars stoneware tableware MAGUELONE eucalyptus

You don't want to give up this stoneware underplate. The tableware takes you on a journey to the south of France, to a large table under pine trees overlooking the Mediterranean Sea and a gentle breeze blowing the scent of lavender and pine needles... The Jars Ceramiste collections are pure poetry and we are delighted to be able to present them to you. Each piece is made entirely by hand in Jars' ceramic workshops in Anneyron, in the Drôme department in the south of France. All the colors in the PROVENCE collection can also be wonderfully combined with one another.The plates are dishwasher and microwave safe. The plates are available in the following sizes: Charger plate - Ø 31 cm, 2 cm highDinner plate - Ø 26.5 cm, 2.5 cm highSalad plate/dessert plate - Ø 21 cm, 1.5 cm highBread plate - Ø 12 cm, 0.5 cm high

Regular price: €18.00
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
10
Tischwäschset Eisblau Silk & Linen-1Linen napkins ROSENHOLZ | rosewood - 50 x 50 cm

Average rating of 0 out of 5 stars

Linen napkins ROSENHOLZ | rosewood - 50 x 50 cm

Delight your guests with our linen napkins ROSENHOLZ. Rosewood color is a warm and natural tone, reminiscent of the noble and precious wood of rose bushes. The napkins have a harmonious and cozy effect that will give your table a welcoming and friendly atmosphere. Our linen napkins are made in Germany and have a stone-washed have a stone-washed finish, which gives them a soft feel. They are also very sustainable, as they are made from a domestic from a native plant that is biodegradable and, unlike cotton, is not unlike cotton, does not need to be intensively irrigated. Our high-quality linen is very durable and hard-wearing, so that you will enjoy your linen napkins in rosewood red for a long time. Treat yourself to something special and show your guests not only your not only your unmistakable sense of style, but also your esteem with these high quality and special 100 & linen rosewood cloth napkins. Dimensions: 50 x 50 cm Contents: 4 or 6 pieces Care: The linen napkins can be washed at 40-60℃. You can also rent this item:Rent linen napkin ROSENHOLZ

Sale price: €92.61 Regular price: €102.90
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Stück
Leinentischdecke-Eisblau-mietenTischdeko-Box-Weihnachten-Winter-Wonderland-6

Average rating of 0 out of 5 stars

Linen table runner SALT GREEN | sage - 40 x 250 cm

Discover the timeless beauty of our ice blue linen tablecloth - it will add freshness, vitality and vibrancy to any table. The elegant blue hue evokes the coolness and clarity of the sky on a snowy day, the stillness in the air and the feeling of endless space. This shade brings a pure and calming atmosphere into your home. Our linen tablecloths made of 100% linen inspire with their natural look and a special texture that gives your decoration an unagitated elegant touch. enjoy the elegance of our plain-colored linen tablecloth in sage green - a luxury product from the silk & linen label. Treat yourself or your loved ones to this special piece and turn any occasion into an unforgettable experience. Get a sage green tablecloth now and decorate your home in style and elegance. Material: 100% linen Dimensions: 40 x 250 cm Table runnerNot sure which tablecloth fits your table best? You can find our practical tablecloth calculator here: https: //magnoliasonsilk.de/tischdeckenrechnerYou can also rent the tablecloths: Rent an ice blue tablecloth

Regular price: €29.90
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
Stück
SERENA ANTICO gold cutlery set

Average rating of 0 out of 5 stars

SERENA ANTICO gold cutlery set

The SERENA ANTICO gold cutlery set from the Italian label Rivadossi Sandro combines timeless elegance with the highest quality. Made from robust 18/10 stainless steel and finished with a satin PVD finish in gold, this cutlery set not only impresses with its elegant look, but also with its sustainability and durability. The set is available in the following versions:4-piece: 1 table spoon, 1 table fork, 1 table knife, 1 coffee spoon.24-piece: 6 table spoons, 6 table forks, 6 table knives, 6 coffee spoons.The golden cutlery is dishwasher-safe (up to max. 65°C) and is ideal for everyday use and special occasions. It adds a stylish touch to any table setting - whether modern or classic - and raises every table to a new level of elegance.

Regular price: From €48.50